BP5048-15
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
BP5048-15
Output Current : 200 mA
Product Category : AC/DC Converters
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 20 C
Maximum Operating Temperature : + 80 C
Output Voltage : 15 V
Packaging : Bulk
Input / Supply Voltage - Min : 127 VAC
Input / Supply Voltage - Max : 276 VAC
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : AC/DC Converters IC 15V 200MA