DF2134AFA20V
Product Categories
AI CHIPLINK LIMITED
Contact Now
DF2134AFA20V
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded Microcontrollers
Package / Case : 80-BQFP
Number of I/O : 58
Operating Temperature : -20°C ~ 75°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 4V ~ 5.5V
DigiKey Programmable : Not Verified
RAM Size : 4K x 8
Program Memory Type : FLASH
Connectivity : IrDA, SCI
Package : Tray
EEPROM Size : -
Program Memory Size : 128KB (128K x 8)
Oscillator Type : Internal
Peripherals : POR, PWM, WDT
Product Status : Not For New Designs
Core Size : 16-Bit
Mounting Type : Surface Mount
Series : H8® H8S/2100
Supplier Device Package : 80-QFP (14x14)
Data Converters : A/D 8x10b; D/A 2x8b
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Core Processor : H8S/2000
Speed : 20MHz