MMPQ3906
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 200mA
Product Status : Active
Transistor Type : 4 PNP (Quad)
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Transition : 200MHz
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 400mV @ 5mA, 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 40V
Supplier Device Package : 16-SOIC
Mfr : onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) : -
Power - Max : 1W
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 100 @ 10mA, 1V
Base Product Number : MMPQ39
Description : TRANS 4PNP 40V 0.2A 16SOIC
Contact Now
Bipolar (BJT) Transistor Array 4 PNP (Quad) 40V 200mA 200MHz 1W Surface Mount 16-SOIC